1. Kdy cvičit
Samozřejmě záleží na Vašich časových možnostech, kdy můžete cvičit, ale mezi nejoblíbenější časy, kdy lidé cvičí, se řadí buď ráno před prací, nebo odpoledne po práci.
Výhodou cvičení ráno je, že pro normálního pracujícího člověka ještě ‚nezačal‘ den a jeho všední starosti, tudíž si můžete zacvičit s klidnou hlavou, že vše na Vás teprve čeká a momentálně se tím nemusíte strachovat. Je také dokázáno, že lidé, kteří pravidelně cvičí ráno, mají větší tendenci u tohoto cvičení vydržet než lidé, kteří cvičí odpoledne, kdy už den začal a najednou si začnete ‚uvědomovat‘, že místo cvičení byste raději měli vyřídit emaily, které jste nestačili vyřídit v práci, dojít nakoupit apod. Třešničkou na dortu pak je, že pokud cvičíte ještě ráno před snídaní, máte tu výhodu, že Vaše tělo místo sacharidů (rychlé energie) bude spalovat tuky, protože k sacharidům momentálně nedostalo přístup.
Na druhou stranu, pokud cvičíte odpoledne má to tu výhodu, ž Vaše tělo má potřebnou energii a tím pádem má naopak sklony k tvoření svalové hmoty.
2. Jak dlouho
Obecně platí, že důležitější, než jak dlouho cvičíte je, jak pravidelně cvičíte. Takže pokud cvičíte 2x týdně 2 hodiny v kuse, zkuste si to rozdělit do 4 dnů po hodině. Je samozřejmé, že pro člověka, který jde v 8 ráno do práce, tam má 8hodinovou směnu, po práci běží do školy vyzvednout děti, uvařit jim večeři a pomoct s úkoly, není možné, aby našel 4x týdně hodinu volného času, ale pokud každý večer dvacet minut místo koukání na televizi budete cvičit (při určitých druzích cvičení zvládnete obojí najednou), krásně se Vám vyrýsuje postava a bude to úplně stačit.
3. Co cvičit
základní cviky se rozdělují na dva druhy – aerobní a anaerobní. Aerobní cvičení znamená cvičení, které se zaměřuje na výdrž. Mezi to patří například běh, plavání, jízda na kole, prostě cviky atd.
Anaerobními cviky se pak rozumí cviky, které jsou zaměřené na sílu, tedy silová cvičení, posilování.
Pro Vaše cvičení by mělo platit, že by hlavně mělo být různorodé a střídat oba dva druhy a od obou druhů pak různé cviky.
Platí však, že pokud chcete stavět svalovou hmotu, měli byste se zaměřit spíše na posilování, díky kterým ji vybudujete, a naopak pokud chcete zhubnout, mělo by převládat aerobní cvičení, díky kterému spalujete.